ERDÉLYI MAGYAR KÖZMŰVELŐDÉSI EGYESÜLET
SOCIETATEA MAGHIARĂ DE CULTURĂ DIN TRANSILVANIA
HUNGARIAN CULTURAL SOCIETY OF TRANSYLVANIA

RO–400183 Kolozsvár, Lázár u. 30., Kolozs m.
RO–400183 Cluj, str. Gheorghe Lazăr nr. 30., jud. Cluj
Telefon/fax: +40 264 434110,  emke.oe@gmail.com

Címlap

A Györkös Mányi Albert Emlékház eseménynaptára | 2020

Felhívjuk megtisztelő figyelmét,
hogy az alább feltüntetett programok és időpontok egy része még egyeztetés alatt áll, az eseménysor kiegészülhet, változhat.
Véglegesen egyeztetett programjainkról 
az eseményekhez csatolt hivatkozások tájékoztatnak bővebben!


Az Emlékház falain
Györkös Mányi Albert festményeiből összeállított válogatás látható


2020. január 29., szerda, 18.30 óra
Könyv- és DVD-bemutató: Szenik Ilona népzenei gyűjteménye
Magyar-román-angol nyelvű kiadvány; megjelent a Román Akadémia Kolozsvári Folklór Archívuma, az MTA BTK Zenetudományi Intézet és a Hagyományok Háza gondozásában, 2019-ben
A kötetet szerkesztették Pávai István és Gergely Zoltán népzenekutatók, bemutatja Richter Pál zenetörténész
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben

2020. január 30., csütörtök, 18.30 óra
Nyitott szemmel – beszélgetőest (8. évad/1)
Sámánok és mesternövények – Peru misztikus arca
Meghívottak: Dáné Melinda Csilla gyógypedagógus és dr. Szalma Anna-Mária néprajzkutató
Az est házigazdája és a sorozat társszervezője: Laczkó Vass Róbert
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben

2020. február 12., szerda, 18.30 óra
Ember és Természet Kollégium (10. évad/3)
Meghívott előadók: Gál László ökológus, természetfilmes, BBTE, a Magyar Biológiai és Ökológiai Intézet mesteris hallgatója és dr. Macalik Kunigunda biológus, BBTE, a Magyar Biológiai és Ökológiai Intézet adjunktusa
A sorozat házigazdája és társszervezője: dr. Farkas György
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. február 13., csütörtök, 18.30 óra
Művelődés Estek

Így látták a lövészárokból – képek és embersorsok a Nagy Háborúból, különös tekintettel a kolozsvári m. kir. 21. honvéd gyalogezred katonáira – Benkő Levente történész, a Művelődés folyóirat szerkesztőjének előadása, valamint a Zúgott a Dnyeszter partja – Ujházy Sándor hadnagy emlékei c. könyvének bemutatója
Az est házigazdája: Dáné Tibor Kálmán, a Művelődés folyóirat főszerkesztője
Szervező: a Művelődés folyóirat szerkesztősége, GYMAE
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. február 19., szerda, 19 óra
EMKE-borklub (7. évad/5) 
Meghívott előadó: Kolonics Károly borász, Somló
Kötelező az előzetes bejelentkezés!
Az est házigazdája: Vincze László
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház, Homo Ludens Alapítvány
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. február 20., csütörtök, 18.30 óra
Zarándokszemmel a nagyvilágban (I/1) – filmvetítéssel egybekötött beszélgetés

Az egész világ reménysége: medjugorjei zarándoklat a Béke Királynőjéhez
A sorozat vendége Koncz Attila televíziós szerkesztő, házigazdája Bodó Márta lap- és könyvszerkesztő
Szervezők: Kolozsvári Római Katolikus Szent Mihály Nőszövetség, EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. február 21., péntek, 16.30 óra
JelesNapTár – Böjtelő hava
 (gyermekprogram, 12. évad/6)
A farsang farkához fűződő szokások, hagyományok, népi énekek, játékok, kézműves foglalkozások
Az esemény házigazdája: Kós Katalin, szakmai irányítói: Both Zsuzsa néprajzkutató, kézműves és Szabó Kinga játszóház-vezető
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Partnerek: Hagyományok Háza Hálózat – Erdély, Kallós Zoltán Alapítvány

2020. február 22., szombat, 10 óra
A Kőváry László Honismereti Kör találkozója

Szervező: Kőváry László Honismereti Kör
Partner és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. február 26., szerda, 18.30 óra
ZeneSzó – zenés beszélgetőest (8. évad/1)

Meghívott: Majó Zoltán, a Flauto Dolce barokk együttes művészeti vezetője
A beszélgetést ... vezeti
Az est házigazdája: Kós Katalin
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. február 27., csütörtök, 18.30 óra
Nyitott szemmel – beszélgetőest (8. évad/2)
Meghívott: Seiko Tanizaki néprajzkutató (Miyazaki – Sepsiszentgyörgy)
Az est házigazdája és a sorozat társszervezője: Laczkó Vass Róbert
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. március 4., szerda, 19 óra
EMKE-borklub (7. évad/6) 
Meghívott előadó: Ferencz Zoltán Gábor borász, Pántlika Pincészet, Balaton-felvidék
Kötelező az előzetes bejelentkezés!
Az est házigazdája: Vincze László
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház, Homo Ludens Alapítvány
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. március 5., csütörtök, 18.30 óra
Fagottal magyarul – Herpay Ágnes (fagott) és Huszics Ibolya (zongora) kamaraestje

Közreműködik: Ujfalusi Ivett (fagott)
Műsoron: Takács Jenő: Sonata missoulana; Kovács Zoltán: Elégia és tangó – homagge a Piazzola fagottra és zenekarra; Selmeczi György: La suite en brief; Vajda János: Intermezzo; Reményi Attila: Egypercesek 2 fagottra; Fekete Gyula: Kalocsai lányok; Selmeczi György: Zenedarabok Phil Marlowe-nak
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. március 11., szerda, 18.30 óra
Ember és Természet Kollégium (10. évad/4)
Meghívott előadó:
A sorozat házigazdája és társszervezője: dr. Farkas György
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. március 12., csütörtök, 18.30 óra
Művelődés Estek
Meghívott előadó: dr. Barabás László néprajzkutató, főiskolai tanár

Az est házigazdája: Dáné Tibor Kálmán, a Művelődés folyóirat főszerkesztője
Szervező: a Művelődés folyóirat szerkesztősége, GYMAE
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. március 13., péntek, 16.30 óra
JelesNapTár – Böjtmás hava
 (gyermekprogram, 12. évad/7)
A böjt időszakához fűződő szokások, hagyományok, népi énekek, játékok, kézműves foglalkozások
Az esemény házigazdája: Kós Katalin, szakmai irányítói: Both Zsuzsa néprajzkutató, kézműves és Szabó Kinga játszóház-vezető
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Partnerek: Hagyományok Háza Hálózat – Erdély, Kallós Zoltán Alapítvány

2020. március 19., csütörtök, 18.30 óra
Zarándokszemmel a nagyvilágban (I/2) – filmvetítéssel egybekötött beszélgetés

A fihavanana népe – A boldogság nyomában Madagaszkáron
A sorozat vendége Koncz Attila televíziós szerkesztő, házigazdája Bodó Márta lap- és könyvszerkesztő
Szervezők: Kolozsvári Római Katolikus Szent Mihály Nőszövetség, EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. március 21., szombat, 10 óra
A Kőváry László Honismereti Kör találkozója

Szervező: Kőváry László Honismereti Kör
Partner és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. március 25., szerda, 18.30 óra
ZeneSzó – zenés beszélgetőest (8. évad/2)
Meghívott: Török Anna hegedűművész és Török Zsolt gordonkaművész, az Arcadia vonósnégyes tagjai
A beszélgetést Béres Melinda hegedűművész vezeti
Az est házigazdája: Kós Katalin
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. március 26., csütörtök, 18.30 óra
Nyitott szemmel – beszélgetőest (8. évad/3)
Meghívott: 
Az est házigazdája és a sorozat társszervezője: Laczkó Vass Róbert
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. április 1., szerda, 19 óra
EMKE-borklub (7. évad/7) 
Meghívott előadó: Varga Árpád borász, Gedeon Birtok, Izsák

Kötelező az előzetes bejelentkezés!
Az est házigazdája: Vincze László
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház, Homo Ludens Alapítvány
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. április 2., csütörtök, 18.30 óra
Prospero páholy – beszélgetőest 
(2. évad/3)
Meghívott: Á. Toszó Ilona színművész
A sorozat házigazdája és társszervezője: Demény Péter
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. április 3., péntek, 16.30 óra
JelesNapTár – Szent György hava
 (gyermekprogram, 12. évad/8)
A húsvéthoz fűződő szokások, hagyományok, népi énekek, játékok, kézműves foglalkozások
Az esemény házigazdája: Kós Katalin, szakmai irányítói: Both Zsuzsa néprajzkutató, kézműves és Szabó Kinga játszóház-vezető
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Partnerek: Hagyományok Háza Hálózat – Erdély, Kallós Zoltán Alapítvány

2019. április 4., szombat
Az Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület (EMKE) rendes éves közgyűlése és az EMKE-díjak átadógálája
Szervező: EMKE
Helyszín: 

2020. április 16., csütörtök, 18.30 óra
Zarándokszemmel a nagyvilágban (I/3) – filmvetítéssel egybekötött beszélgetés

Úton – Szentföldi barangolás keresztény szemmel
A sorozat vendége Koncz Attila televíziós szerkesztő, házigazdája Bodó Márta lap- és könyvszerkesztő
Szervezők: Kolozsvári Római Katolikus Szent Mihály Nőszövetség, EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. április 22., szerda, 18.30 óra
ZeneSzó – zenés beszélgetőest (8. évad/3)
Meghívott: dr. Marton Melinda operaénekes, egyetemi oktató
A beszélgetést Nagy Ibolya muzikológus vezeti
Az est házigazdája: Kós Katalin
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. április 23., csütörtök, 18.30 óra
Nyitott szemmel – beszélgetőest (8. évad/4)
Meghívott: 
Az est házigazdája és a sorozat társszervezője: Laczkó Vass Róbert
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. május 6., szerda, 19 óra
EMKE-borklub (7. évad/8) 
Meghívott előadó: Málik Zoltán borász, Badacsony
Kötelező az előzetes bejelentkezés!
Az est házigazdája: Vincze László
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház, Homo Ludens Alapítvány
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. május 7., csütörtök, 18.30 óra
Művelődés Estek
Meghívott előadó:

Az est házigazdája: Dáné Tibor Kálmán, a Művelődés folyóirat főszerkesztője
Szervező: a Művelődés folyóirat szerkesztősége, GYMAE
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. május 8.
XXVIII. Szabédi-nap
Szervezők: Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület

2020. május 13., szerda, 18.30 óra
Ember és Természet Kollégium (10. évad/5)
Meghívott előadó:
A sorozat házigazdája és társszervezője: dr. Farkas György
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. május 14., csütörtök, 18.30 óra
Prospero páholy – beszélgetőest 
(2. évad/4)
Meghívott: Kálmándy Mihály bariton
A sorozat házigazdája és társszervezője: Demény Péter
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. május 15., péntek, 16.30 óra
JelesNapTár – Pünkösd hava
 (gyermekprogram, 12. évad/9)
Majális – szabadtéri játékok
Az esemény házigazdája: Kós Katalin, szakmai irányítói: Both Zsuzsa néprajzkutató, kézműves és Szabó Kinga játszóház-vezető
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Partnerek: Hagyományok Háza Hálózat – Erdély, Kallós Zoltán Alapítvány
Helyszín: Kolozsvár, Sétatér (esős időjárás estén GYMAE)

2020. május 21., csütörtök, 18.30 óra
Horváth Bálint (Budapest) zeneszerzői estje

Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. május 27., szerda, 18.30 óra
ZeneSzó – zenés beszélgetőest (8. évad/4)
Meghívott: Horváth József, a Kolozsvári Magyar Opera állandó karmestere
A beszélgetést Márkos Albert hegedűművész vezeti
Az est házigazdája: Kós Katalin
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. május 28., csütörtök, 18.30 óra
Nyitott szemmel – beszélgetőest (8. évad/5)
Meghívott: 
Az est házigazdája és a sorozat társszervezője: Laczkó Vass Róbert
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. június 3., szerda, 19 óra
EMKE-borklub (7. évad/9) 
Meghívott előadó: Péter Ákos borász, Péter Pincészet, Tokaj
Kötelező az előzetes bejelentkezés!
Az est házigazdája: Vincze László
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház, Homo Ludens Alapítvány
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. augusztus 14., péntek
A 11. Kolozsvári Magyar Napok keretében
Kötő József-emlékkötet bemutatása

Szervező: EMKE
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. augusztus 17-20. között
A GYMAE rendezvényei a 11. Kolozsvári Magyar Napok keretében
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. szeptember 23., szerda, 18.30 óra
Zarándokszemmel a nagyvilágban (I/4) – filmvetítéssel egybekötött beszélgetés
A sorozat vendége Koncz Attila televíziós szerkesztő, házigazdája Bodó Márta lap- és könyvszerkesztő
Szervezők: Kolozsvári Római Katolikus Szent Mihály Nőszövetség, EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. október 21., szerda, 18.30 óra
Zarándokszemmel a nagyvilágban (I/5) – filmvetítéssel egybekötött beszélgetés
A sorozat vendége Koncz Attila televíziós szerkesztő, házigazdája Bodó Márta lap- és könyvszerkesztő
Szervezők: Kolozsvári Római Katolikus Szent Mihály Nőszövetség, EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. november 25., szerda, 18.30 óra
Zarándokszemmel a nagyvilágban (I/6) – filmvetítéssel egybekötött beszélgetés
A sorozat vendége Koncz Attila televíziós szerkesztő, házigazdája Bodó Márta lap- és könyvszerkesztő
Szervezők: Kolozsvári Római Katolikus Szent Mihály Nőszövetség, EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

 


Az Emlékház általános nyitvatartási programja:

• hétfőn, kedden és pénteken 11 – 14 óráig
• szerdán és csütörtökön 13 – 17 óráig
Azokon a napokon, amikor délután/este rendezvény van a Házban,
a délutáni nyitvatartási program érvényes!






Támogatóink

Médiapartnerek

Erdélyi Magyar Televizió

Ajánljuk


© 2009, EMKE, Belépés