ERDÉLYI MAGYAR KÖZMŰVELŐDÉSI EGYESÜLET
SOCIETATEA MAGHIARĂ DE CULTURĂ DIN TRANSILVANIA
HUNGARIAN CULTURAL SOCIETY OF TRANSYLVANIA

RO–400183 Kolozsvár, Lázár u. 30., Kolozs m.
RO–400183 Cluj, str. Gheorghe Lazăr nr. 30., jud. Cluj
Telefon/fax: +40 264 434110,  emke.oe@gmail.com

Címlap

A Györkös Mányi Albert Emlékház eseménynaptára | 2020

Felhívjuk megtisztelő figyelmét,
hogy az alább feltüntetett programok és időpontok egy része még egyeztetés alatt áll, az eseménysor kiegészülhet, változhat.
Véglegesen egyeztetett programjainkról 
az eseményekhez csatolt hivatkozások tájékoztatnak bővebben!


Az Emlékház falain Jakab Ilona-emlékkiállítás, valamint
Györkös Mányi Albert festményeiből összeállított válogatás látható


2020. január 8., szerda, 19 óra
EMKE-borklub (7. évad/4) 
Meghívott előadó: 
Kötelező az előzetes bejelentkezés!
Az est házigazdája: Vincze László
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház, Homo Ludens Alapítvány
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. január 15., szerda, 18.30 óra
Ember és Természet Kollégium (10. évad/3)
Meghívott előadó:
A sorozat házigazdája és társszervezője: dr. Farkas György
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. január 16., csütörtök, 18.30 óra
Prospero páholy – beszélgető-est 
(2. évad/2)
Meghívott: Hercz Péter basszbariton
A sorozat házigazdája és társszervezője: Demény Péter
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. január 17., péntek, 16.30 óra
JelesNapTár – Boldogasszony hava
 (gyermekprogram, 12. évad/5)
A fonóhoz fűződő szokások, hagyományok, népi énekek, játékok, kézműves foglalkozások
Az esemény házigazdája: Kós Katalin, szakmai irányítói: Both Zsuzsa néprajzkutató, kézműves és Szabó Kinga játszóház-vezető
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Partnerek: Hagyományok Háza Hálózat – Erdély, Kallós Zoltán Alapítvány

2020. január 29., szerda, 18.30 óra
ZeneSzó – zenés beszélgető-est (8. évad/1)
Meghívott: 
Az est házigazdája: Kós Katalin
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. január 30., csütörtök, 18.30 óra
Nyitott szemmel – beszélgető-est (8. évad/1)
Meghívott: 
Az est házigazdája és a sorozat társszervezője: Laczkó Vass Róbert
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. február 5., szerda, 19 óra
EMKE-borklub (7. évad/5) 
Meghívott előadó: 
Kötelező az előzetes bejelentkezés!
Az est házigazdája: Vincze László
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház, Homo Ludens Alapítvány
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. február 12., szerda, 18.30 óra
Ember és Természet Kollégium (10. évad/3)
Meghívott előadók: Gál László ökológus, természetfilmes és dr. Macalik Kunigunda botanász, múzeumpedagógus, a BBTE Magyar Biológiai és Ökológiai Intézetének oktatója
A sorozat házigazdája és társszervezője: dr. Farkas György
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. február 13., csütörtök, 18.30 óra
Művelődés Estek
Meghívott előadó:

Az est házigazdája: Dáné Tibor Kálmán, a Művelődés folyóirat főszerkesztője
Szervező: a Művelődés folyóirat szerkesztősége, GYMAE
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. február 19., szerda, 18.30 óra
ZeneSzó – zenés beszélgető-est (8. évad/2)
Meghívott: 
Az est házigazdája: Kós Katalin
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. február 21., péntek, 16.30 óra
JelesNapTár – Böjtelő hava
 (gyermekprogram, 12. évad/6)
A farsang farkához fűződő szokások, hagyományok, népi énekek, játékok, kézműves foglalkozások
Az esemény házigazdája: Kós Katalin, szakmai irányítói: Both Zsuzsa néprajzkutató, kézműves és Szabó Kinga játszóház-vezető
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Partnerek: Hagyományok Háza Hálózat – Erdély, Kallós Zoltán Alapítvány

2020. február 27., csütörtök, 18.30 óra
Nyitott szemmel – beszélgető-est (8. évad/2)
Meghívott: Seiko Tanizaki néprajzkutató (Miyazaki – Sepsiszentgyörgy)
Az est házigazdája és a sorozat társszervezője: Laczkó Vass Róbert
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. március 4., szerda, 19 óra
EMKE-borklub (7. évad/6) 
Meghívott előadó: 
Kötelező az előzetes bejelentkezés!
Az est házigazdája: Vincze László
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház, Homo Ludens Alapítvány
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. március 13., péntek, 16.30 óra
JelesNapTár – Böjtmás hava
 (gyermekprogram, 12. évad/7)
A böjt időszakához fűződő szokások, hagyományok, népi énekek, játékok, kézműves foglalkozások
Az esemény házigazdája: Kós Katalin, szakmai irányítói: Both Zsuzsa néprajzkutató, kézműves és Szabó Kinga játszóház-vezető
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Partnerek: Hagyományok Háza Hálózat – Erdély, Kallós Zoltán Alapítvány

2020. március 18., szerda, 18.30 óra
Ember és Természet Kollégium (10. évad/4)
Meghívott előadó:
A sorozat házigazdája és társszervezője: dr. Farkas György
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. március 19., csütörtök, 18.30 óra
Művelődés Estek
Meghívott előadó:

Az est házigazdája: Dáné Tibor Kálmán, a Művelődés folyóirat főszerkesztője
Szervező: a Művelődés folyóirat szerkesztősége, GYMAE
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. március 25., szerda, 18.30 óra
ZeneSzó – zenés beszélgető-est (8. évad/3)
Meghívott: 
Az est házigazdája: Kós Katalin
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. március 26., csütörtök, 18.30 óra
Nyitott szemmel – beszélgető-est (8. évad/3)
Meghívott: 
Az est házigazdája és a sorozat társszervezője: Laczkó Vass Róbert
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. április 1., szerda, 19 óra
EMKE-borklub (7. évad/7) 
Meghívott előadó: 
Kötelező az előzetes bejelentkezés!
Az est házigazdája: Vincze László
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház, Homo Ludens Alapítvány
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. április 2., csütörtök, 18.30 óra
Prospero páholy – beszélgető-est 
(2. évad/3)
Meghívott: Á. Toszó Ilona színművész
A sorozat házigazdája és társszervezője: Demény Péter
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. április 3., péntek, 16.30 óra
JelesNapTár – Szent György hava
 (gyermekprogram, 12. évad/8)
A húsvéthoz fűződő szokások, hagyományok, népi énekek, játékok, kézműves foglalkozások
Az esemény házigazdája: Kós Katalin, szakmai irányítói: Both Zsuzsa néprajzkutató, kézműves és Szabó Kinga játszóház-vezető
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Partnerek: Hagyományok Háza Hálózat – Erdély, Kallós Zoltán Alapítvány

2019. április 4., szombat
Az Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület (EMKE) rendes éves közgyűlése és az EMKE-díjak átadógálája
Szervező: EMKE
Helyszín: 

2020. április 22., szerda, 18.30 óra
ZeneSzó – zenés beszélgető-est (8. évad/4)
Meghívott: 
Az est házigazdája: Kós Katalin
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. április 23., csütörtök, 18.30 óra
Nyitott szemmel – beszélgető-est (8. évad/4)
Meghívott: 
Az est házigazdája és a sorozat társszervezője: Laczkó Vass Róbert
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. május 6., szerda, 19 óra
EMKE-borklub (7. évad/8) 
Meghívott előadó: 
Kötelező az előzetes bejelentkezés!
Az est házigazdája: Vincze László
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház, Homo Ludens Alapítvány
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. május 7., csütörtök, 18.30 óra
Művelődés Estek
Meghívott előadó:

Az est házigazdája: Dáné Tibor Kálmán, a Művelődés folyóirat főszerkesztője
Szervező: a Művelődés folyóirat szerkesztősége, GYMAE
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. május 8.
XXVIII. Szabédi-nap
Szervezők: Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület

2020. május 13., szerda, 18.30 óra
Ember és Természet Kollégium (10. évad/5)
Meghívott előadó:
A sorozat házigazdája és társszervezője: dr. Farkas György
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. május 14., csütörtök, 18.30 óra
Prospero páholy – beszélgető-est 
(2. évad/4)
Meghívott: Kálmándy Mihály bariton
A sorozat házigazdája és társszervezője: Demény Péter
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. május 15., péntek, 16.30 óra
JelesNapTár – Pünkösd hava
 (gyermekprogram, 12. évad/9)
Majális – szabadtéri játékok
Az esemény házigazdája: Kós Katalin, szakmai irányítói: Both Zsuzsa néprajzkutató, kézműves és Szabó Kinga játszóház-vezető
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Partnerek: Hagyományok Háza Hálózat – Erdély, Kallós Zoltán Alapítvány
Helyszín: Kolozsvár, Sétatér (esős időjárás estén GYMAE)

2020. május 21., csütörtök, 18.30 óra
Horváth Bálint (Budapest) zeneszerzői estje

Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. május 28., csütörtök, 18.30 óra
Nyitott szemmel – beszélgető-est (8. évad/5)
Meghívott: 
Az est házigazdája és a sorozat társszervezője: Laczkó Vass Róbert
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. augusztus 17-20. között
A GYMAE rendezvényei a 11. Kolozsvári Magyar Napok keretében
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház


Az Emlékház általános nyitvatartási programja:

• hétfőn, kedden és pénteken 11 – 14 óráig
• szerdán és csütörtökön 13 – 17 óráig
Azokon a napokon, amikor délután/este rendezvény van a Házban,
a délutáni nyitvatartási program érvényes!






Támogatóink

Médiapartnerek

Erdélyi Magyar Televizió

Ajánljuk


© 2009, EMKE, Belépés