A kodályi és bartóki hagyomány vizsgálata Veress Sándor, Ligeti György és Kurtág György műveiben

A XIX. század derekától napjainkig, mindenekelőtt a liszti hagyományoknak köszönhetően, egy folyamatos csodaként éli meg a magyar kultúrtörténet az egymást váltó zeneszerző generációk sorát. Itt, a rendre szárnyaikat bontó, majd nagy ívű életpályákat befutó, alkotásaik révén a világ által egyetemesként elismert zeneszerzőink sorában nyilván a Dohnányi, Kodály, Bartók, Lajtha, Veress, Ligeti, Kurtág fővonulatra gondolunk. Ők minthogyha egy olyan művészi létformát birtokoltak volna, mely nem csak sikeresen, hanem az igazi kiforrott egyéniségek elemi erejével ötvözte a múltba kapaszkodás és a maximális rácsodálkozás tudását.

Ez, a tudás-áthagyományozás kérdése, mely Demény Attila szavaival élve „mindig egy zegzugos és árnyaltan értelmezhető történet”, ez lesz teháta témája a Romániai Magyar Zenetársaság által szervezett és 2014. november 13-án, csütörtökön, 19 órától a Györkös Mányi Albert Emlékházban (Kolozsvár, Republicii/Majális u. 5.) sorra kerülő workshopnak.

Izgalmas beszélgetésekre, felvetésekre és nem utolsósorban kiváló művészek által előadott zenealkotásokra számíthatunk. Meghívott előadók: Demény Péter, Horváth Edith, Horváth Zoltán, Kele Brigitta, Laskay Adrienne, Lászlóffy Zsolt, Mányoki Mária, Szőcs Márton.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!