ERDÉLYI MAGYAR KÖZMŰVELŐDÉSI EGYESÜLET
SOCIETATEA MAGHIARĂ DE CULTURĂ DIN TRANSILVANIA
HUNGARIAN CULTURAL SOCIETY OF TRANSYLVANIA

RO–400183 Kolozsvár, Lázár u. 30., Kolozs m.
RO–400183 Cluj, str. Gheorghe Lazăr nr. 30., jud. Cluj
Telefon/fax: +40 264 434110,  emke.oe@gmail.com

Címlap

Kárpát-medencei Magyar Filmesek Erdélyben

GyMAE Facebook like: 
GyMAE Facebook like
Aktuális banner: 
Aktuális banner
Kárpát-medencei Magyar Filmesek Erdélyben
 

Meghívottak (vetített filmek): Vajdaság, Kárpátalja, Felvidék, Erdély.

 

PROGRAM

 
2010. április 22. csütörtök

17.00: Kárpátaljai fotóművészek kiállításának megnyitója
 
Helyszín: Kolozsvár-Belvárosi Unitárius Egyházközség tanácsterme, Kolozsvár, Brassai u. 6.
 

2010. április 23., péntek

16.00: Megnyitó és beszélgetés a jelenlévő alkotókkal
17.00:
  • Iván Attila: Ki vagy mi voltam, 17 perc (dok film) – Vajdaság
  • Csubriló Zoltán: „Még oda nem ér az idő”..., 25 perc (dok fim) – Vajdaság
  • Felméri Cecília: Mátyás, Mátyás, 7 perc (animáció) – Erdély
  • Bertóti Attila: Ariadné fonala, 9 perc (animáció) – Erdély
  • Matrka Simon: A malacka sorsa (animáció) – Felvidék
  • Mphilms Workshop válogatás, 20 perc – Prikler Mátyás, Felvidék
19.00: Tolnai Szabolcs: Fövenyóra, 104 perc – Vajdaság
21.30: Bálint Ibolya: Apró örömök, 70 perc – Erdély

Helyszín: Óváry terem, Sapientia-EMTE, Kolozsvár, Mátyás király u. 4.
 

 
2010. április 24., szombat

17.00:
  • Csubriló Zoltán: Getto sor, 44 perc (dok film) – Vajdaság
  • Iván Attila: A Csodakút, 14 perc (filmesszé) –Vajdaság
  • Felméri Cecília: Mátyás, Mátyás, 7 perc (animáció) – Erdély
  • Bertóti Attila: Ariadné fonala, 9 perc (animáció) – Erdély
  • Lakatos Róbert: Ördögtérgye, 17 perc (kisjátékfilm) – Erdély
  • Matrka Simon: A malacka sorsa (animáció) - Felvidék
  • Válogatás az Mphilms workshop filmjeiből – Prikler Mátyás, Felvidék
19.00: Beszégetés a jelenlevő alkotókkal
19.30: Tolnai Szabolcs: Fövenyóra, 104 perc (játékfilm) – Vajdaság
21.30: Lakatos Róbert: Csendország, 37 perc – Erdély
22.10: Lakatos Róbert: Moszny, 40 perc – Erdély
 
Helyszín: Kálvineum, Zilah, Corneliu Coposu u. 14
 
 
 
2010. április 25., vasárnap

17:00
  • Bicskei Zoltán, Iván Attila: Alföldi opus-otthon lenni, 13 perc (filmesszé) – Vajdaság
  • Iván Attila: A szép Tisza és más, 9 perc (filmesszé) – Vajdaság
  • Felméri Cecília: Mátyás, Mátyás, 7 perc (animáció) – Románia
  • Bertóti Attila: Ariadné fonala, 9 perc (animáció) – Románia
  • Lakatos Róbert: Ördögtérgye, 17 perc (kisjátékfilm) – Románia
  • Matrka Simon: A malacka sorsa (animáció) – Szlovákia
  • Válogatás az Mphilms workshop filmjeiből – Prikler Mátyás, Szlovákia
19.00: Beszégetés a jelenlevő alkotókkal
19.30: Lakatos Róbert: Bahrtaló! (Jó szerencsét!) (játékfilm), 80 perc
21.00: Bálint Ibolya: Apró örömök (dokfilm), 70 perc
 
Helyszín: Téka Alapítvány székháza, Szamosújvár, Mihai Viteazul u. 39.
 
 
Szervezők:
Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület Közép-erdélyi Magyar Művelődési Intézete
Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem
  

Támogatók:
Oktatási és Kulturális Minisztérium, Új tudás műveltség mindenkinek program keretébenMagyar Művelődési Intézet és Képzőművészeti Lektorátus





Támogatóink

Médiapartnerek

Erdélyi Magyar Televizió

Ajánljuk


© 2009, EMKE, Belépés