ERDÉLYI MAGYAR KÖZMŰVELŐDÉSI EGYESÜLET
SOCIETATEA MAGHIARĂ DE CULTURĂ DIN TRANSILVANIA
HUNGARIAN CULTURAL SOCIETY OF TRANSYLVANIA

RO–400183 Kolozsvár, Lázár u. 30., Kolozs m.
RO–400183 Cluj, str. Gheorghe Lazăr nr. 30., jud. Cluj
Telefon/fax: +40 264 434110,  emke.oe@gmail.com

Címlap

Esemény-archívum – 2019

2019. január 16., szerda, 19 óra
EMKE-borklub (6. évad/4) 
Meghívott előadó: Barcza Bálint borász, Somló
Az est házigazdája: Vincze László
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház, Homo Ludens Alapítvány
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben

2019. január 17., csütörtök, 18.30
Tér és idő – az Erdélyi Kárpát-Egyesület – Kolozsvár 1891 fotóklubjának kiállítása a Romániai Fotóművészet Napja alkalmával
Megnyitja: dr. Farkas György
Kiállítók: Bozsoki Adrienn, Fazakas Ferenc, Kalló Márta, Korom Mária, Lőrinczi István, Mezei Elemér
Az esemény keretében Fazakas Ferenc skóciai útiképeiből vetít
Az est házigazdája: Kós Katalin
Szervezők: Erdélyi Kárpát Egyesület – Kolozsvár 1891, EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben

2019. január 19., szombat, 15 óra
10 éves a JelesNapTár! – gyermekprogramunk jubileumi rendezvénye
Köszöntő: Kós Katalin, a Györkös Mányi Albert Emlékház vezetője, a sorozat ötletgazdája
Meghívottak: Filep Klára (Szék) és a Bogáncs Néptáncegyüttes táncosai
Muzsikál: Antal Csanád és zenekara
Az esemény szakmai irányítói: Both Zsuzsa néprajzkutató, kézműves és Szabó Kinga játszóház-vezető
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Partner: Apáczai Csere János Elméleti Líceum, Hagyományok Háza Hálózat – Erdély
Helyszín: Apáczai Csere János Elméleti Líceum
Bővebben itt, itt és itt.

2019. január 23., szerda, 18.30 óra
Ember és Természet Kollégium (9. évad/3)
Nyolc lábbal a földön – tények a pókokról – dr. Gallé Róbert, az MTA Ökológiai Kutatóközpontja tudományos főmunkatársának előadása
A sorozat házigazdája: dr. Farkas György
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben itt és itt.

2019. január 30., szerda, 18.30 óra
Nagy Miklós Kund publicista Felemás című publicisztikai kötetét  (Lector Kiadó, 2018) bemutatja Rácz Éva
Szervező: Lector Kiadó – Dokumentum Egyesület, Marosvásárhely
Az esemény házigazdája: Kós Katalin
Társszervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben itt és itt.

2019. január 31., csütörtök, 18.30 óra
Nyitott szemmel – beszélgető est (7. évad/4)
Rokon népek, rokon lelkek
Meghívottak: Demeter-Petrova Anasztázia és Demeter Miklós néprajzkutatók, Virág Imola és Virág Endre néptáncoktatók

Az est házigazdája és a sorozat társszervezője: Laczkó Vass Róbert
Az esemény partnere: Kovászna Megyei Művelődési Központ
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben

2019. február 13., szerda, 18.30 óra
Ember és Természet Kollégium (9. évad/3)
A műanyagok világa – ártalmasak-e vagy sem? – dr. Farkas György vegyész, a Sapientia EMTE adjunktusának előadása
A sorozat házigazdája: dr. Farkas György
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben itt

2019. február 14., csütörtök, 18.30 óra
Nyitott szemmel – beszélgető est (7. évad/5)
Elfeledett népek nyomában
Meghívott: Berecz Edgár világjáró, tolmács

Az est házigazdája és a sorozat társszervezője: Laczkó Vass Róbert
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben itt.

2019. február 15., péntek, 16.30 óra
JelesNapTár – Böjtelő hava (gyermekprogram, 11. évad/5)
Farsang; muzsikál a Rekegő zenekar
Az esemény házigazdája: Kós Katalin, szakmai irányítói: Both Zsuzsa néprajzkutató, kézműves és Szabó Kinga játszóház-vezető
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Partner: Hagyományok Háza Hálózat – Erdély, Kallós Zoltán Alapítvány
Bővebben itt

2019. február 22., péntek, 18.30 óra
Dúdolj verset – Kobzos Kiss Tamás emlékezete; könyvbemutató beszélgetéssel, zenehallgatással, vetítéssel, a 27. Mátyás Napok keretében
Résztvevők: Csörsz Rumen István, a kötet társszerkesztője és Macalik Arnold, a Mátyás Napok egyik fő szervezője
Az esemény házigazdája: Kós Katalin
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház, Amaryllis Társaság
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben itt

2019. február 27., szerda, 19 óra
Szőcs Kristóf zongoraművész szólóestje
Műsoron: Johann Sebastian Bach-, Liszt Ferenc-, Kurtág György- és Bartók Béla-művek
Az esemény házigazdája: Kós Katalin
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben

2019. március 6., szerda, 19 óra
EMKE-borklub (6. évad/5) 
Meghívott előadó: Szeremley László borász, Badacsony
Az est házigazdája: Vincze László
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház, Homo Ludens Alapítvány
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben

2019. március 7., csütörtök, 18.30 óra
Nyitott szemmel – beszélgető est (7. évad/6)
Január a grúzok földjén
Meghívottak: Balázs-Bécsi Gyöngyi és Major Melinda pedagógusok

Az est házigazdája és a sorozat társszervezője: Laczkó Vass Róbert
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben

2019. március 13., szerda, 18.30 óra
Ember és Természet Kollégium (9. évad/5)
Kapcsolatunk a természettel – a jövőnk záloga – dr. Balázsi Ágnes, a Sapientia EMTE adjunktusának előadása
A sorozat házigazdája: dr. Farkas György
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben itt

2019. március 20., szerda, 18.30 óra
ZeneSzó – zenés beszélgetőest (7. évad/2)
Meghívott: Kürthy András Ruzitska József-díjas operarendező
A beszélgetést Nagy Ibolya  muzikológus vezeti
Közreműködnek: Barabás Zsuzsa szoprán és Nagy Gergő zongoraművész
Az est keretében fotókiállítás nyílik Kürthy Andrásnak a Kolozsvári Magyar Operában rendezett előadásairól
Az est házigazdája: Kós Katalin
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben itt, itt és itt

2019. március 22., péntek, 16.30 óra
JelesNapTár – Böjtmás hava (gyermekprogram, 11. évad/6)
Sándor-, József-, Benedek-napokhoz fűződő szokások, hagyományok; gúzskarika és kikapójáték készítése
Az esemény házigazdája: Kós Katalin, szakmai irányítói: Both Zsuzsa néprajzkutató, kézműves és Szabó Kinga játszóház-vezető
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Partner: Hagyományok Háza Hálózat – Erdély, Kallós Zoltán Alapítvány
Bővebben

2019. március 28., csütörtök, 18.30 óra
Prospero páholy – beszélgetőest (1. évad/1)
Az új sorozatban Demény Péter beszélget külföldre távozott kolozsvári művészekkel
Első meghívott: Sata Árpád, a Kolozsvári Állami Magyar Színház egykori művésze, aki több, mint két évtizede az egri Gárdonyi Géza Színház társulatának tagja
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben ittittitt

2019. április 3., szerda, 19 óra
EMKE-borklub (6. évad/6) 
Meghívott előadó: Font Gábor borász, Soltvadkert
Az est házigazdája: Vincze László
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház, Homo Ludens Alapítvány
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben

2019. április 4., csütörtök, 18.30 óra
Székely Árpád, székelyudvarhelyi földrajztanár és -kutató Erdélyi-Alpok 3. – Dél-Erdély épített öröksége című kötetét mutatja be vetítéssel egybekötött előadáson
Az esemény házigazdája: Kós Katalin
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben

2019. április 12., péntek, 16.30 óra
JelesNapTár – Szent György hava (gyermekprogram, 11. évad/7)
Húsvéti tojásírás
Az esemény házigazdája: Kós Katalin, szakmai irányítói: Both Zsuzsa néprajzkutató, kézműves és Szabó Kinga játszóház-vezető
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Partner: Hagyományok Háza Hálózat – Erdély, Kallós Zoltán Alapítvány
Bővebben

2019. április 13., szombat
11.00 óra: az Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület (EMKE) rendes éves közgyűlése
15.00 óra: az EMKE-díjak átadógálája
Szervező: EMKE
Helyszín: Protestáns Teológiai Intézet díszterme, Kolozsvár
Bővebben itt és itt

2019. április 17., szerda, 18.30 óra
Pécsi L. Dániel jelképművész Jelképek a Kárpáthazában c. kiállításának megnyitója és a Címerekkel írt történelem c. kötetének bemutatója
A kiállítást és a könyvet Péntek László, a kőrösfői Rákóczi Kultúregylet elnöke ismerteti
Népdalokat énekel Tamás Csilla
Szervező: Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület
Társszervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben

2019. április 18., csütörtök, 16-tól 18 óráig
Mátyásos társasjátékozás a Korzo Egyesülettel a Műemléki világnap sétával és játékkal c. esemény keretében
Szervező: Korzo Egyesület
Társszervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben

2019. április 24., szerda, 18.30 óra
ZeneSzó – zenés beszélgető-est (7. évad/3)
Meghívott: Kostyák Előd gordonkaművész
A beszélgetést Márkos Albert hegedűművész vezeti
Közreműködnek: Horváth Edit – zongora, valamint a Brassai vonósnégyes többi tagja: Barabás Sándor és Balogh András – hegedű, Botár András – mélyhegedű
Az est házigazdája: Kós Katalin
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben itt

2019. április 25., csütörtök, 18.30 óra
Nyitott szemmel – beszélgető-est (7. évad/7)
Valahol Afrikában
Meghívott: Kiss Olivér újságíró, blogger
Az est házigazdája és a sorozat társszervezője: Laczkó Vass Róbert
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben

2019. május 3., péntek, 18.30 óra
Könyvbemutató – Weress Margit: Magyar szó Erdélyben I.-II. (visszaemlékezés-kötetek)
Beszélgetnek: Liktor Katalin irodalomtörténész és dr. Berényi Gábor, a kötet gondozói; Dávid Gyula, a kötet szerkesztője, a Polis Könyvkiadó igazgatója; és H. Szabó Gyula, a Kriterion Könyvkiadó igazgatója
Szervezők: Polis Könyvkiadó és Kriterion Könyvkiadó
Társszervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben

2019. május 8., szerda, 19 óra
EMKE-borklub (6. évad/7) 
Meghívott előadó: Gál Helga, 
Budapest – a Külgazdasági és Külügyminisztérium bor- és gasztronómiai tanácsadója
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház, Homo Ludens Alapítvány
Társszervező: Magyarország Főkonzulátusa, Kolozsvár
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben

2019. május 11., szombat, 18 óra
A 9. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét keretében:
A XXVIII. Szabédi-napok | Otthonosság-idegenség – műhelykonferencia
Megnyitó: Bartha Katalin Ágnes irodalom- és színháztörténész (BBTE, EMKE)
Előadások: Vetési László: Mezőség - Szabédi választott szülőföldje (Emlékhelyek és jeles szülöttek a Mezőségen); Berki Tímea: Zöld levél. A kétnyelvűség otthonossága; Antal Róbert-István: Jordáky Lajos és Szabédi László kapcsolata; Cseke Péter: Egy fogalompár erkölcsi értékdimenziói: Otthonosság és illetékesség
A rendezvény teljes programja itt
Szervező: Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben

2019. május 23., csütörtök, 18.30 óra
Nyitott szemmel – beszélgető-est (7. évad/8)
Paradicsom a Csendes-óceán közepén
Meghívott: László Judit (Honolulu)

Az est házigazdája és a sorozat társszervezője: Laczkó Vass Róbert
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben itt és itt

2019. május 24., péntek, 16.30 óra
JelesNapTár – Pünkösd hava (gyermekprogram, 11. évad/8)
Majális – szabadtéri játékok
Az esemény szakmai irányítói: Both Zsuzsa néprajzkutató, kézműves és Szabó Kinga játszóház-vezető
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Helyszín: Kolozsvár, Sétatér (esős időjárás estén GYMAE)
Partner: Hagyományok Háza Hálózat – Erdély, Kallós Zoltán Alapítvány
Bővebben

2019. május 30., csütörtök, 18.30 óra
Prospero páholy – beszélgetőest (1. évad/2)
Meghívott: Szilágyi Enikő színművész-énekesnő
Az est társszervezője és házigazdája: Demény Péter
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben

2019. június 5., szerda, 19 óra
EMKE-borklub (6. évad/8) 
Meghívott előadó: Szilágyi László borász, Gizella Pince, Tokaj

Az est házigazdája: Vincze László
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház, Homo Ludens Alapítvány
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben

2019. március 22., péntek, 16.30 óra 
JelesNapTár – Böjtmás hava (gyermekprogram, 11. évad/6)
Sándor-, József-, Benedek-napokhoz fűződő szokások, hagyományok
Kézműves tevékenység: gúzskarika és kikapójáték készítése vesszőből
Az esemény szakmai irányítói: Both Zsuzsa néprajzkutató, kézműves és Szabó Kinga játszóház-vezető
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Partner: Hagyományok Háza Hálózat Erdély, Kallós Alapítvány
Bővebben
2019. március 22., péntek, 16.30 óra 
JelesNapTár – Böjtmás hava (gyermekprogram, 11. évad/6)
Sándor-, József-, Benedek-napokhoz fűződő szokások, hagyományok
Kézműves tevékenység: gúzskarika és kikapójáték készítése vesszőből
Az esemény szakmai irányítói: Both Zsuzsa néprajzkutató, kézműves és Szabó Kinga játszóház-vezető
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Partner: Hagyományok Háza Hálózat Erdély, Kallós Alapítvány
Bővebben
2019. március 22., péntek, 16.30 óra 
JelesNapTár – Böjtmás hava (gyermekprogram, 11. évad/6)
Sándor-, József-, Benedek-napokhoz fűződő szokások, hagyományok
Kézműves tevékenység: gúzskarika és kikapójáték készítése vesszőből
Az esemény szakmai irányítói: Both Zsuzsa néprajzkutató, kézműves és Szabó Kinga játszóház-vezető
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Partner: Hagyományok Háza Hálózat Erdély, Kallós Alapítvány
Bővebben
2019. március 22., péntek, 16.30 óra 
JelesNapTár – Böjtmás hava (gyermekprogram, 11. évad/6)
Sándor-, József-, Benedek-napokhoz fűződő szokások, hagyományok
Kézműves tevékenység: gúzskarika és kikapójáték készítése vesszőből
Az esemény szakmai irányítói: Both Zsuzsa néprajzkutató, kézműves és Szabó Kinga játszóház-vezető
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Partner: Hagyományok Háza Hálózat Erdély, Kallós Alapítvány
Bővebben
2019. március 22., péntek, 16.30 óra 
JelesNapTár – Böjtmás hava (gyermekprogram, 11. évad/6)
Sándor-, József-, Benedek-napokhoz fűződő szokások, hagyományok
Kézműves tevékenység: gúzskarika és kikapójáték készítése vesszőből
Az esemény szakmai irányítói: Both Zsuzsa néprajzkutató, kézműves és Szabó Kinga játszóház-vezető
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Partner: Hagyományok Háza Hálózat Erdély, Kallós Alapítvány
Bővebben




Támogatóink

Médiapartnerek

Erdélyi Magyar Televizió

Ajánljuk


© 2009, EMKE, Belépés