ERDÉLYI MAGYAR KÖZMŰVELŐDÉSI EGYESÜLET
SOCIETATEA MAGHIARĂ DE CULTURĂ DIN TRANSILVANIA
HUNGARIAN CULTURAL SOCIETY OF TRANSYLVANIA

RO–400183 Kolozsvár, Lázár u. 30., Kolozs m.
RO–400183 Cluj, str. Gheorghe Lazăr nr. 30., jud. Cluj
Telefon/fax: +40 264 434110,  emke.oe@gmail.com

Címlap

A Györkös Mányi Albert Emlékház eseménynaptára | 2019

Felhívjuk megtisztelő figyelmét,
hogy az alább feltüntetett programok és időpontok egy része még egyeztetés alatt áll, az eseménysor kiegészülhet, változhat.
Véglegesen egyeztetett programjainkról 
az eseményekhez csatolt hivatkozások tájékoztatnak bővebben!


Az Emlékház falain
Györkös Mányi Albert festményeiből összeállított válogatás látható


 

2019. október 16., szerda, 18.30 óra
Ember és Természet Kollégium (10. évad/1)
Játékos természetismeret a NECC – Nature Education Community Center csapatával
Interaktív természetismereti foglalkozás
Előadók, foglalkozásvezetők: Macalik Kunigunda, Pénzes Janka, Rés Katalin, Szabó Csilla
A sorozat házigazdája és társszervezője: dr. Farkas György
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben

2019. október 17., csütörtök, 18.30 óra
Prospero páholy – beszélgetőest (2. évad/1)
Meghívott: Sebők Klára színművész, filmszínész

A sorozat házigazdája és társszervezője: Demény Péter
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben

2019. október 18., péntek, 16.30 óra
JelesNapTár – Mindszent hava (gyermekprogram, 12. évad/2)
Szüret; muzsikálnak Szilágyi Tóni és barátai
Az esemény házigazdája: Kós Katalin, szakmai irányítói: Both Zsuzsa néprajzkutató, kézműves és Szabó Kinga játszóház-vezető
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Partner: Hagyományok Háza Hálózat – Erdély, Kallós Zoltán Alapítvány
Bővebben

2019. november 6., szerda, 19 óra
EMKE-borklub (7. évad/2) 
Meghívott előadó: Losonci Bálint borász, Mátrai borvidék
Az est házigazdája: Vincze László
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház, Homo Ludens Alapítvány
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2019. november 7., csütörtök, 18.30 óra
A 200 éve alapított kolozsvári zeneiskola magyarörményei – Fancsali János zenetörténész, magyarörménység-kutató (Budaörs) előadása
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2019. november 20., szerda, 18.30 óra
Ember és Természet Kollégium
 (10. évad/2)
A Bükk-erdő élővilágáról közelképekben – dr. Wanek Ferenc geológus, nyugalmazott egyetemi oktató előadása
A sorozat házigazdája és társszervezője: dr. Farkas György
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2019. november 22., péntek, 16.30 óra
JelesNapTár – Szent András hava (gyermekprogram, 12. évad/3)
Az esemény házigazdája: Kós Katalin, szakmai irányítói: Both Zsuzsa néprajzkutató, kézműves és Szabó Kinga játszóház-vezető
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Partner: Hagyományok Háza Hálózat – Erdély, Kallós Zoltán Alapítvány

2019. december 13., péntek, 16.30 óra
JelesNapTár – Karácsony hava (gyermekprogram, 12. évad/4)
Luca napja
Az esemény házigazdája: Kós Katalin, szakmai irányítói: Both Zsuzsa néprajzkutató, kézműves és Szabó Kinga játszóház-vezető
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Partner: Hagyományok Háza Hálózat – Erdély, Kallós Zoltán Alapítvány


Az Emlékház általános nyitvatartási programja:

• hétfőn, kedden és pénteken 11 – 14 óráig
• szerdán és csütörtökön 13 – 17 óráig





Támogatóink

Médiapartnerek

Erdélyi Magyar Televizió

Ajánljuk


© 2009, EMKE, Belépés