ERDÉLYI MAGYAR KÖZMŰVELŐDÉSI EGYESÜLET
SOCIETATEA MAGHIARĂ DE CULTURĂ DIN TRANSILVANIA
HUNGARIAN CULTURAL SOCIETY OF TRANSYLVANIA

RO–400183 Kolozsvár, Lázár u. 30., Kolozs m.
RO–400183 Cluj, str. Gheorghe Lazăr nr. 30., jud. Cluj
Telefon/fax: +40 264 434110,  emke.oe@gmail.com

Címlap

Eseménynaptár 2019

Felhívjuk megtisztelő figyelmét,
hogy az alább feltüntetett programok és időpontok egyeztetés alatt állnak,
az eseménysor kiegészülhet, változhat.
Véglegesen egyeztetett programjainkról 
az eseményekhez csatolt hivatkozások által tájékozódhatnak bővebben!


Az Emlékház falain Kürthy András operarendező által a Kolozsvári Magyar Operában rendezett előadásokon és azok próbáin készült fotókból összeállított kiállítás, valamint Györkös Mányi Albert festményeiből tekinthető meg válogatás


 

2019. március 22., péntek, 16.30 óra 
JelesNapTár – Böjtmás hava (gyermekprogram, 11. évad/6)
Sándor-, József-, Benedek-napokhoz fűződő szokások, hagyományok
Kézműves tevékenység: gúzskarika és kikapójáték készítése vesszőből
Az esemény szakmai irányítói: Both Zsuzsa néprajzkutató, kézműves és Szabó Kinga játszóház-vezető
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Partner: Hagyományok Háza Hálózat Erdély, Kallós Alapítvány
Bővebben

2019. március 28., csütörtök, 18.30 óra
Prospero páholy – beszélgetőest (1. évad/1)
Az új sorozatban Demény Péter beszélget külföldre távozott kolozsvári művészekkel
Első meghívott: Sata Árpád, a Kolozsvári Állami Magyar Színház egykori művésze, aki több, mint két évtizede az egri Gárdonyi Géza Színház társulatának tagja
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben

2019. április 3., szerda, 19 óra
EMKE-borklub (6. évad/6) 
Meghívott előadó: Font Gábor borász, Soltvadkert

Az est házigazdája: Vincze László
A rendezvényre kötelező a bejelentkezés!
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház, Homo Ludens Alapítvány
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2019. április 4., csütörtök, 18.30 óra
Székely Árpád, székelyudvarhelyi földrajztanár és -kutató Erdélyi-Alpok 3. – Dél-Erdély épített öröksége című kötetét mutatja be vetítéssel egybekötött előadáson 
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2019. április 12., péntek, 16.30 óra
JelesNapTár – Szent György hava (gyermekprogram, 11. évad/7)
Az esemény szakmai irányítói: Both Zsuzsa néprajzkutató, kézműves és Szabó Kinga játszóház-vezető
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Partner: Hagyományok Háza Hálózat Erdély

2019. április 13., szombat, 10 óra
Az Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület (EMKE) közgyűlése
Szervező: EMKE
Helyszín: Protestáns Teológiai Intézet díszterme, Kolozsvár

2019. május 8., szerda, 19 óra
EMKE-borklub (6. évad/7) 
Meghívott előadó: 

Az est házigazdája: Vincze László
A rendezvényre kötelező a bejelentkezés!
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház, Homo Ludens Alapítván
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2019. május 11., szombat
XXVIII. Szabédi-nap

Szervező: Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2019. május 15., szerda, 18.30 óra
Steve Bradford festőművész kiállításának megnyitója
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2019. május 23., csütörtök, 18.30 óra
Nyitott szemmel – beszélgetőest (7. évad/8)
Paradicsom a Csendes-óceán közepén
Meghívott: László Judit (Honolulu)

Az est házigazdája és a sorozat társszervezője: Laczkó Vass Róbert
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2019. május 24., péntek, 16.30 óra
JelesNapTár – Pünkösd hava (gyermekprogram, 11. évad/8)
Az esemény szakmai irányítói: Both Zsuzsa néprajzkutató, kézműves és Szabó Kinga játszóház-vezető
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Partner: Hagyományok Háza Hálózat Erdély

2019. augusztus 22., kedd (?)
A 10. Kolozsvári Magyar Napok keretében:
25 éves a Györkös Mányi Albert Emlékház  jubileumi rendezvény
Szervezők: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2019. szeptember 28., szombat
JelesNapTár – Szent Mihály hava (gyermekprogram, 12. évad/1)
Tanulmányi kirándulás
Az esemény szakmai irányítói: Both Zsuzsa néprajzkutató, kézműves és Szabó Kinga játszóház-vezető
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Partner: Hagyományok Háza Hálózat Erdély

2019. október 11., péntek, 18 óra
Régiók bemutatkozása: Nyárádmente
Szervezők: Művelődés folyóirat szerkesztősége, Györkös Mányi Albert Emlékház, ...
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2019. október 18., péntek
JelesNapTár – Mindszent hava (gyermekprogram, 12. évad/2)
Szüret
Az esemény szakmai irányítói: Both Zsuzsa néprajzkutató, kézműves és Szabó Kinga játszóház-vezető
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Partner: Hagyományok Háza Hálózat Erdély

2019. november 22., péntek
JelesNapTár – Szent András hava (gyermekprogram, 12. évad/3)
Az esemény szakmai irányítói: Both Zsuzsa néprajzkutató, kézműves és Szabó Kinga játszóház-vezető
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Partner: Hagyományok Háza Hálózat Erdély

2019. december 13., péntek
JelesNapTár – Karácsony hava (gyermekprogram, 12. évad/4)
Luca napja
Az esemény szakmai irányítói: Both Zsuzsa néprajzkutató, kézműves és Szabó Kinga játszóház-vezető
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Partner: Hagyományok Háza Hálózat Erdély





Támogatóink

Médiapartnerek

Erdélyi Magyar Televizió

Ajánljuk


© 2009, EMKE, Belépés