Esemény-archívum – 2020

2020. január 8., szerda, 19 óra
EMKE-borklub (7. évad/4) 
Meghívott előadó: Serli Csilla borász, Nachbil Pince, Krasznabéltek
Az est házigazdája: Vincze László
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház, Homo Ludens Alapítvány
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben

2020. január 15., szerda, 18.30 óra
Ember és Természet Kollégium (10. évad/3)
Érdekes és furcsa természeti jelenségek – dr. Farkas György vegyész, a Sapientia EMTE adjunktusának előadása
A sorozat házigazdája és társszervezője: dr. Farkas György
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben ittitt

2020. január 16., csütörtök, 18.30 óra
Prospero páholy – beszélgető-est (2. évad/2)
Meghívott: Hercz Péter basszbariton
A sorozat házigazdája és társszervezője: Demény Péter
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben ittitt

2020. január 17., péntek, 16.30 óra
JelesNapTár – Boldogasszony hava (gyermekprogram, 12. évad/6)
Fonóházi meghívott: Gál Katalin mákófalvi bútorfestő
A fonóhoz fűződő szokások, hagyományok, népi énekek, játékok, kézműves foglalkozások
Az esemény házigazdája: Kós Katalin, szakmai irányítói: Cserey Both Zsuzsa néprajzkutató, kézműves és Szabó Kinga játszóházvezető
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Partnerek: Hagyományok Háza Hálózat – Erdély, Kallós Zoltán Alapítvány
Bővebben

2020. január 18., szombat, 10 óra
A Magyar Kultúra Napja – meghívott: László Noémi
Szervező: Kőváry László Honismereti Kör
Partner és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház

2020. január 29., szerda, 18.30 óra
Könyv- és DVD-bemutató: Szenik Ilona népzenei gyűjteménye
Magyar-román-angol nyelvű kiadvány; megjelent a Román Akadémia Kolozsvári Folklór Archívuma, az MTA BTK Zenetudományi Intézet és a Hagyományok Háza gondozásában, 2019-ben
A kötetet szerkesztették Pávai István és Gergely Zoltán népzenekutatók, bemutatja Richter Pál zenetörténész
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben ittitt

2020. január 30., csütörtök, 18.30 óra
Nyitott szemmel – beszélgetőest (8. évad/1)
Sámánok és mesternövények – Peru misztikus arca
Meghívottak: Dáné Melinda Csilla gyógypedagógus és dr. Szalma Anna-Mária néprajzkutató
Az est házigazdája és a sorozat társszervezője: Laczkó Vass Róbert
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben

2020. február 12., szerda, 18.30 óra
Ember és Természet Kollégium (10. évad/3)
Fénykép vagy emlék? Melyik az időtállóbb? – fotókiállítással egybekötött előadás; meghívottak: Gál László ökológus, természetfilmes, a Magyar Biológiai és Ökológiai Intézet magiszteri hallgatója és dr. Macalik Kunigunda biológus, a Babeș-Bolyai Tudományegyetem adjunktusa 
A sorozat házigazdája és társszervezője: dr. Farkas György
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben

2020. február 13., csütörtök, 18.30 óra
Művelődés Estek
Így látták a lövészárokból – képek és embersorsok a Nagy Háborúból, különös tekintettel a kolozsvári m. kir. 21. honvéd gyalogezred katonáira | Benkő Levente történész, a Művelődés folyóirat szerkesztőjének előadása, valamint a Zúgott a Dnyeszter partja – Ujházy Sándor hadnagy emlékei c. könyvének bemutatója
Az est házigazdája: Dáné Tibor Kálmán, a Művelődés folyóirat főszerkesztője
Szervező: a Művelődés folyóirat szerkesztősége, GYMAE
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben ittitt, itt

2020. február 19., szerda, 19 óra
EMKE-borklub (7. évad/5) 
Meghívott előadó: Kolonics Károly borász, Somló
Kötelező az előzetes bejelentkezés!
Az est házigazdája: Vincze László
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház, Homo Ludens Alapítvány
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben

2020. február 20., csütörtök, 18.30 óra
Zarándokszemmel a nagyvilágban – filmvetítéssel egybekötött beszélgetősorozat (1. évad/1)
Az egész világ reménysége: medjugorjei zarándoklat a Béke Királynőjéhez
A sorozat vendége Koncz Attila televíziós szerkesztő, házigazdája Bodó Márta lap- és könyvszerkesztő
Szervezők: Kolozsvári Római Katolikus Szent Mihály Nőszövetség, EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben ittitt, itt

2020. február 21., péntek, 16.30 óra
JelesNapTár – Böjtelő hava (gyermekprogram, 12. évad/6)
Farsang farkához fűződő szokások, hagyományok, népi énekek, játékok, farsangi tánc; muzsikál az Igazgyöngy zenekar
Az esemény szakmai irányítói: Cserey Both Zsuzsa néprajzkutató, kézműves és Szabó Kinga játszóházvezető; házigazda: Kós Katalin
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Partner: Hagyományok Háza Hálózat – Erdély
Bővebben

2020. február 22., szombat, 10 óra
Misztótfalusi Kis Miklós Kolozsváron nyomtatott szakácskönyve – dr. Lukács József muzeográfus (Babeş-Bolyai Tudományegyetem) előadása
Szervező: Kőváry László Honismereti Kör
Partner és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben

2020. február 26., szerda, 18.30 óra
ZeneSzó – zenés beszélgetőest (8. évad/1)
Meghívott: Majó Zoltán furulyaművész és -tanár, művészeti vezető és menedzser, régizenész
A beszélgetést Antal Áron, a Román Közszolgálati Televízió kolozsvári területi stúdiója kisebbségi műsorainak főszerkesztője vezeti
Közreműködik a kolozsvári Flauto Dolce régizene együttes
Az est házigazdája: Kós Katalin
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben ittitt, itt

2020. február 27., csütörtök, 18.30 óra
Nyitott szemmel – beszélgetőest (8. évad/2)
Nippon
Meghívott: Seiko Tanizaki néprajzkutató (Miyazaki – Sepsiszentgyörgy)
Az est házigazdája és a sorozat társszervezője: Laczkó Vass Róbert
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben

2020. március 4., szerda, 19 óra
EMKE-borklub (7. évad/6) 
Meghívott előadó: Ferencz Zoltán Gábor borász, Pántlika Pincészet, Balaton
Az est házigazdája: Vincze László
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház, Homo Ludens Alapítvány
Helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben

2020. március 5., csütörtök, 18.30 óra
Fagottal magyarul – Herpay Ágnes (fagott) és Huszics Ibolya (zongora) kamaraestje
Közreműködik: Ujfalusi Ivett (fagott)
Műsoron: Takács Jenő: Sonata missoulana; Kovács Zoltán: Elégia és tangó – Hommage à Piazzolla  fagottra és zenekarra; Selmeczi György: La suite en bref; Vajda János: Intermezzo; Reményi Attila: Egypercesek 2 fagottra; Fekete Gyula: Kalocsai lányok; Selmeczi György: Zenedarabok Phil Marlowe-nak
A művészeket és a műveket Sófalvi Emese muzikológus ismerteti
Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben

2020. március 6., péntek, 18 óra
Relaxációs koncert
Fellép: Cserey Csaba „Csabcsi” (ütő- és ritmushangszerek) és Cserey Both Zsuzsa (ének, népi furulya és ritmushangszerek)

Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben

2020. július 18., szombat, 20.00 óra
Concert for Consolation – online kamarazene-est
Közreműködnek: Gebe-Fügi Renáta – szoprán, Liliana Neciu – mezzoszoprán, Nagy Gergő – zongora, Brian James Johnston – zongora, fotók

Műsoron G.B. Pergolesi-, Ch. Gounod-, G.F. Händel-, E. Satie-, G. Bizet-, V. Bellini-, A. Ponchielli-, Liszt F.- és O. Hammerstein művek
Az esemény ötletgazdája és rendezője: Brian James Johnston
Szervező: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Az online-esemény helyszíneitt
Bővebben itt és itt

2020. augusztus 19-21.
A 11. Kolozsvári Magyar Napok keretében – „Ami belefér”
Györkös Mányi Albert fametszetei – kiállítás

Szervező és helyszín: EMKE Györkös Mányi Albert Emlékház
Bővebben itt